Községi Horgászegyesület Győrladamér

Sporthorgászat

12.  Az egyes rendészeti feladatokat ellátó személyek tevékenységéről, valamint egyes törvényeknek az iskolakerülés elleni fellépést biztosító módosításáról szóló 2012. évi CXX. törvény módosítása

  1. 79.     §           Az egyes rendészeti feladatokat ellátó személyek tevékenységéről, valamint egyes törvényeknek az iskolakerülés

elleni fellépést biztosító módosításáról szóló 2012. évi CXX. törvény (a továbbiakban: Rtv.) 2. § b) pontj bf) alpontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(E  törvény alkalmazásában Illetékességi  területen)

„bf) hivatásos halőr tekintetében a működési területét érintő valamennyi halgazdálkodási vízterületet, halastavat, valamint annak partját, állami halőr tekintetében országos illetékességet"

(kell érteni.)

  1. 80.     §           Az Rtv.

a)          1. § (1) bekezdés i) pontjában az „a halászati őrre" szövegrész helyébe az „az állami halőrre és a hivatásos halőrre",

b)          2. § a) pont ae) alpontjában, 21. § (2) bekezdés a) pontjában az „a halászati őr" szövegrész helyébe az „az állami halőr és a hivatásos halőr",

c)           3. § (2) bekezdésében az „a halászati őr" szövegrész helyébe az „a hivatásos halőr",

d)           25. § g) és h) pontjában az „és a halászati őr" szövegrész helyébe az „ ,az állami halőr és a hivatásos halőr" szöveg lép.

 

 

14. A halgazdálkodásról és a hal védelméről szóló 2013. évi CII. törvény módosítása

  1. 97.      §   (1) A halgazdálkodásról és a hal védelméről szóló 2013. évi CII. törvény (a továbbiakban: Hhvtv.) 2. §-a a következő

9a. ponttal egészül ki:

(E törvény alkalmazásában:)

„9a. halfogásra alkalmas állapot: a választott horgászmódszernek megfelelően előkészített horgászkészség vagy a választott halászmódszernek megfelelően előkészített halászeszköz, amely az adott állapotában, módosítás nélküli használatával alkalmas a hal fogására;"

 

(2)    A Hhvtv. 2. §-a a következő 16a. ponttal egészül ki:

(E törvény alkalmazásában:)

„16a. horgászati célú halgazdálkodás: olyan halgazdálkodási forma, ahol a fő tevékenység a horgászat vagy a horgászathoz szükséges halállomány biztosítása;"

(3)    A Hhvtv. 2. §-a a következő 17a. és 17b. ponttal egészül ki:

(E törvény alkalmazásában:)

„17a. horgászszervezet: a horgászszövetség, valamint annak bírósági nyilvántartásba vett horgászati célú halgazdálkodást folytató tagszervezete, cégbíróságon bejegyzett, horgászati célú halgazdálkodást folytató gazdálkodó szervezet tagja, továbbá a bírósági nyilvántartásba vett horgászegyesület;

17b. horgászszövetség: a Magyar Országos Horgász Szövetség mint a horgászok és a horgászszervezetek országos érdekképviseletét és koordinációját ellátó, bírósági nyilvántartásba vett szervezet;"

  1. 98.     §           A Hhvtv. 5. alcíme a következő 12/A. §-sal egészül ki:

„12/A. § Nyilvántartott halgazdálkodási vízterületnek nem minősülő vízterületen haltelepítés nem végezhető."

  1. 99.     §           A Hhvtv. 16. § (6) bekezdés b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(A halgazdálkodási vízterület közérdekből)

„b) kiemelkedő természetvédelmi érdekek érvényesítése miatt,"

(különleges rendeltetésűvé nyilvánítható.)

  1. 100.     § (1) A Hhvtv. 18. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) A halgazdálkodásra jogosult a jogosultságában lévő nyilvántartott halgazdálkodási vízterületen bekövetkezett tömeges hal- vagy más hasznos víziállat-pusztulást köteles a tudomására jutását követően haladéktalanul bejelenteni a halgazdálkodási hatóságnak."

(2)    A Hhvtv. 18. §-a a következő (5) bekezdéssel egészül ki:

„(5) Az (1) bekezdés szerinti hal- vagy más hasznos víziállat pusztulása esetén az elpusztult őshonos hal- vagy más hasznos víziállat-állomány visszatelepítésének megvalósítása a halgazdálkodásra jogosult feladata. A hal- vagy más hasznos víziállat pusztulásáért felelős személy által fizetendő kártérítés összege a halgazdálkodásra jogosultat illeti meg. A halgazdálkodásra jogosult a károkozó által megfizetett kártérítés teljes összegét köteles a hal- vagy más hasznos víziállat-pusztulással kapcsolatosan jelentkező kiadások - beleértve az elpusztult őshonos hal- vagy más hasznos víziállat-állomány visszatelepítését is - finanszírozására fordítani."

  1. 101.     § (1) A Hhvtv. 21. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) A halgazdálkodási hatóság által jóváhagyott halgazdálkodási tervben foglaltak alapján haltermelés - beleértve a horgászati célú halgazdálkodás keretében végzett haltermelést is - a nyilvántartott halgazdálkodási vízterületen vagy annak részén is folytatható."

(2)    A Hhvtv. 21. §-a a következő (1a) bekezdéssel egészül ki:

„(1a) Tilos nyilvántartott halgazdálkodási vízterületen vagy annak egy részén más vízterületből származó hal tárolása."

(3)    A Hhvtv. 21. §-a a következő (4) bekezdéssel egészül ki:

„(4) Horgászati célú halgazdálkodás keretében végzett, a horgászat érdekeit szolgáló haltermelést kizárólag víztározón vagy eredetileg halastónak létesített nyilvántartott halgazdálkodási vízterületen lehet folytatni."

  1. 102.     § A Hhvtv. 6. alcíme a következő 21/A. §-sal egészül ki:

„21/A. § (1) A horgászati célú halgazdálkodás keretében kizárólag horgászattal hasznosított halastó üzemeltetője nem minősül a használt és szennyvizek kibocsátásának ellenőrzésére vonatkozó részletes szabályokról szóló jogszabály szerinti önellenőrzésre köteles kibocsátónak.

(2) Az (1) bekezdés szerinti halastó üzemeltetéséhez az ökológiai célból szükséges vízkivétel nem minősül a vízgazdálkodásról szóló törvény szerinti mezőgazdasági vízszolgáltatás igénybevételének."

  1. 103.     § A Hhvtv. 22. § (4) bekezdés f) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(A halgazdálkodási jog gyakorlója köteles)

„f) a nyilvántartott halgazdálkodási vízterületen elhelyezkedő vízilétesítmények rendeltetésszerű üzemeltetéséhez fűződő vízgazdálkodási szempontokat figyelembe venni, és"

  1. 104.     § A Hhvtv. 23. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

„23. § Az önkormányzatot illeti meg a halgazdálkodási jog, ha az ingatlan, amelyen a lefolyástalan állóvíz típusú nyilvántartott halgazdálkodási vízterület fekszik, a folyam, folyó, vízfolyás mentett oldalán helyezkedik el, és az önkormányzat többségi tulajdonában áll."

  1. 105.     § A Hhvtv. 7. alcíme a következő 23/B-23/D. §-sal egészül ki:

„23/B. § Az állam tulajdonában álló művelés alól kivett területnek minősülő földrészletnek vagy ilyen földrészlet állami tulajdonban álló tulajdoni hányadának eladása esetén, ha a földrészleten nyilvántartott halgazdálkodási vízterület fekszik, az alábbi sorrendben elővásárlási jog illeti meg

a)   a halgazdálkodásra jogosultat a 22. § (3) bekezdés b) pontja szerinti vagyonkezelő kivételével;

b)    a horgászszövetséget.

23/C. § A nyilvántartott halgazdálkodási vízterületnek az állam vagy az önkormányzat tulajdonában álló partján a horgászati tevékenység végzése csak a halgazdálkodásra jogosult hozzájárulásával korlátozható, ide nem értve a halgazdálkodási hatóság által elrendelt korlátozást.

23/D. § A nyilvántartott halgazdálkodási vízterületen más által, ellenszolgáltatás ellenében tervezett horgásztatás, horgászvezetés, horgászhely-biztosítás, más horgászati célú szolgáltatás, valamint horgásztábor vagy horgászverseny-szervezés csak a halgazdálkodásra jogosult előzetes hozzájárulásával végezhető."

  1. 106.     § (1) A Hhvtv. 24. § (1) bekezdés b) pont ba) alpontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[Az államot megillető halgazdálkodási jog átengedhető az a) pontba nem tartozó nyilvántartott halgazdálkodási vízterület esetén haszonbérleti szerződéssel]

„ba) a miniszter általi kijelölés útján a horgászszövetség részére,"

(2)    A Hhvtv. 24. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(2) A horgászszövetség a halgazdálkodási jogot a tagjának vagy tagszervezete tagjának minősülő horgászszervezet részére alhaszonbérbe adhatja. Az alhaszonbérbe adás nem érinti a horgászszövetségnek a haszonbérbe adóval szemben fennálló kötelezettségeit."

  1. 107.     § A Hhvtv. 29. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) A halgazdálkodási jog haszonbérletére irányuló pályázati felhívást a halgazdálkodási hatóság írja ki, amelyről köteles a horgászszövetséget egyidejűleg írásban értesíteni."

  1. 108.     § A Hhvtv. 37. §-a a következő (2a) bekezdéssel egészül ki:

„(2a) A 15. életévét be nem töltött gyermekekkel végzett bemutatási célú horgászat esetében az (1) és (2) bekezdés előírásait nem kell alkalmazni."

  1. 109.     § A Hhvtv. 39. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

„39. § (1) Az állami halászjegyet és a halász fogási naplót a horgászszövetség, valamint a horgászszövetség által megbízott horgászszervezet adhatja ki. Az állami halászjegy rekreációs halászatra jogosít, amelynek országos rendjét az e törvény végrehajtására kiadott rendelet határozza meg. Az állami halászjegyet és a halász fogási naplót kiadó szervezet nyilvántartást vezet az általa kiadott állami halászjegyről és halász fogási naplóról.

(2)    Állami halászjegyet az a személy kaphat, akinek korábban már volt halászjegye vagy - ha e törvény másképp nem rendelkezik - halászvizsgával rendelkezik. Nem kell halászvizsgát tennie annak, aki halász szakmunkás­képesítéssel, valamint felsőfokú halgazdálkodási, halászati szakirányú végzettséggel rendelkezik.

(3)    Rekreációs célú halászat és horgászat egy feljogosított személy által egy időben nem végezhető."

  1. 110.     § (1) A Hhvtv. 40. § (1)-(3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) Az állami horgászjegyet és a horgász fogási naplót a horgászszövetség, valamint a horgászszövetség által megbízott horgászszervezet adhatja ki. Az állami horgászjegyet és a horgász fogási naplót kiadó szervezet nyilvántartást vezet az általa kiadott állami horgászjegyről és horgász fogási naplóról. Az állami horgászjegy horgászatra jogosít, amelynek országos rendjét az e törvény végrehajtására kiadott rendelet határozza meg.

(2) Állami horgászjegyet és horgász fogási naplót az a természetes személy válthat ki, aki harmadik életévét betöltötte, rendelkezik állami horgászvizsgával vagy korábbi érvényes állami horgászjegyét bemutatja, horgászegyesületi tagságát igazolja. A horgász az állami horgászvizsga letételét állami horgászvizsga­bizonyítvánnyal igazolja. Magyar állampolgársággal és állandó lakóhellyel, valamint magyar állami horgászvizsgával nem rendelkező természetes személy más országban kiállított horgászati okirat vagy okmány bemutatásával jogosult az állami horgászjegy és a horgász fogási napló kiváltására.

(3)    Hároméves kortól az adott év december 31. napjáig a 15. életévét be nem töltött személy részére állami horgászjegy horgászvizsga és horgászegyesületi tagság hiányában is kiadható."

(2)    A Hhvtvt. 40. § (5) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(5) Az állami horgászvizsga letétele alól mentesül azon értelmi fogyatékos személy, akinek a törvényes képviselője az állapotát igazoló okmányokat az állami horgászvizsga bizottság számára benyújtja. Az állami horgászvizsga letétele alól mentesített, halfogásra jogosító okmányokkal rendelkező értelmi fogyatékos személy kizárólag 18. életévét betöltött, állami horgászvizsgával rendelkező személy folyamatos jelenlétében horgászhat."

(3)    A Hhvtv. 40. § (7)-(9) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(7) Az állami horgászvizsga letétele alól mentesül azon vak vagy gyengénlátó személy, aki ezen állapotát igazoló okmányokat az állami horgászvizsga bizottság számára benyújtja.

(1)    Az állami horgászjegy és a horgász fogási napló összevont halfogásra jogosító okmányként is kiadható. Az állami horgászjegy, a turista állami horgászjegy és az állami halászjegy, valamint a horgász fogási napló és a halász fogási napló, továbbá a területi jegy elektronikus formában is kiadható.

(2)    Az állami horgászvizsgáztatást a horgászszövetség, illetve az általa horgászvizsgáztatásra feljogosított horgászszervezet végzi."

(4)    A Hhvtv. 40. §-a a következő (10) és (11) bekezdéssel egészül ki:

„(10) Az állami horgászvizsga díjmentes.

(11) Állami horgászvizsgát betöltött 10. életévtől lehet tenni"

  1. 111.     § A Hhvtv. 41. § (2) bekezdés b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(Mentesül az állami horgászjegy díjának megfizetése alól)

„b) a 40. § (3) bekezdésében meghatározott, horgászegyesületi tagsággal nem rendelkező gyermekhorgász,"

  1. 112.     § (1) A Hhvtv. 42. § (7) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(7) A horgászszövetség a tagjának vagy tagszervezete tagjának minősülő horgászszervezeteken keresztül az (1) bekezdés szerinti nyilvántartás naprakésszé tétele céljából az állami horgászjegyek, a turista állami horgászjegyek, az állami halászjegyek és az állami horgászvizsga tekintetében a (2) bekezdés a), c) e) és f) pontja szerinti adatok tekintetében - a halászati engedély kivételével - közvetlen informatikai kapcsolat útján automatikusan valós idejű adatot szolgáltat a halgazdálkodási hatóságnak és biztosítja számára az elektronikus nyilvántartási rendszeréhez való hozzáférést."

(2)    A Hhvtv. 42. §-a a következő (7a) bekezdéssel egészül ki:

„(7a) A halgazdálkodási hatóság a horgászszövetség állami horgászjegyek, turista állami horgászjegyek, állami halászjegyek kiadásával, valamint horgászvizsgáztatással kapcsolatos közfeladat-ellátása érdekében, a kiadás és a vizsgáztatás jogszerűsége, a halfogásra jogosító okmányok kiváltására jogosult személyek adatait tartalmazó nyilvántartás naprakésszé tétele céljából a közfeladat-ellátáshoz szükséges, (2) bekezdésben felsorolt adatokat - a halfogásra jogosító okmányok kiváltásától eltiltott személyek esetében az eltiltás időtartamára vonatkozó adatokkal kiegészítve - rendszeresen átadja a horgászszövetség részére."

  1. 113.     § (1) A Hhvtv. 43. § (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(4) A halászati engedély vagy a hozzá tartozó fogási napló vagy fogási tanúsítvány megsemmisülését vagy elvesztését annak jogosultja haladéktalanul köteles bejelenteni a halgazdálkodási hatóságnak. A halgazdálkodási hatóság a megsemmisült vagy elveszett okmányt a jogosult kérelmére az e törvény végrehajtására kiadott rendelet szerinti díj megfizetése ellenében pótolja."

(2)    A Hhvtv. 43. §-a a következő (4a) bekezdéssel egészül ki:

„(4a) Az állami horgászjegy, horgász fogási napló, állami halászjegy, halász fogási napló megsemmisülését vagy elvesztését annak jogosultja haladéktalanul köteles bejelenteni a (3) bekezdés szerinti szervezetnek. A horgászszövetség a megsemmisült vagy elveszett okmányt a jogosult kérelmére az e törvény végrehajtására kiadott rendelet szerinti díj megfizetése ellenében pótolja."

(3)    A Hhvtv. 43. § (5) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(5) Az állami horgászjegy, horgász fogási napló, az állami halászjegy, halász fogási napló megsemmisülését  vagy elvesztését annak jogosultja

 

a)    a horgászszövetség által a forgalmazással megbízott horgászszervezet azon forgalmazási pontján, ahol számára az okmány kiadásra került, vagy

b)     ha az a) pontban meghatározott helyen az állami horgászjegy vagy az állami halászjegy forgalmazása megszűnt, a horgászszövetségnek

haladéktalanul köteles bejelenteni"

  1. 114.      § (1) A Hhvtv. 44. §-a a következő (4a) bekezdéssel egészül ki:

„(4a) A horgászszövetség nyilvántartja és honlapján közzéteszi a horgászszervezetek által kiadható területi jegyek jogosultsági típusait"

(2)    A Hhvtv. 44. § (6a) bekezdés a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[A (6) bekezdés szerinti területi jegy nyilvántartás az alábbi adatokat tartalmazza:]

„a) a területi jeggyel rendelkező személy családi és utóneve, a nyilvántartásba vétele során a horgászszövetség által képzett azonosító száma;"

(3)    A Hhvtv. 44. §-a a következő (8) bekezdéssel egészül ki:

„(8) A horgászszövetség a (6) bekezdés alapján megismert személyes adatokat a közfeladatai ellátása céljából, az adatszolgáltatástól számított három évig kezelheti."

  1. 115.      § (1) A Hhvtv. 45. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) A halfogási tevékenységet végző személy köteles magánál tartani

a)    a nyilvántartott halgazdálkodási vízterületen folytatott

aa)   bemutatási célú halászat, ökológiai célú, szelektív célú halászat, illetve más hasznos víziállat forgalmazási célú gyűjtése esetén a halászati engedélyt, a fogási tanúsítvány nyomtatványtömböt és a halász fogási naplót,

ab)   rekreációs célú halászat esetén az állami halászjegyet, a területi jegyet és a halász fogási naplót,

ac)    horgászat esetén a horgászegyesületi tagságot igazoló, a horgászszövetség által kiadott Magyar Horgászkártyát, a papíralapú állami horgászjegyet vagy a turista állami horgászjegyet, területi jegyet és a horgász fogási naplót;

b)    a nem nyilvántartott halgazdálkodási vízterületen folytatott horgászat esetén az állami horgászjegyet és a fogási naplót vagy a turista állami horgászjegyet és a fogási naplót,

c)     a haltermelési létesítményen folytatott horgászat esetén az állami horgászjegyet vagy a turista állami horgászjegyet,

d)     horgászszervezet által hasznosított haltermelési létesítményen az ac) pont szerinti okmányokat

(a továbbiakban együtt: halfogásra jogosító okmányok) -, és azokat a halgazdálkodási hatóság, a halgazdálkodásra jogosult, a mezőőr, a természetvédelmi őr, az állami halőr, a hivatásos halőr, a társadalmi halőr és a rendvédelmi hatóság ellenőrzésre felhatalmazott képviselőjének felhívására bemutatni és átadni."

(2)    A Hhvtv. 45. §-a a következő (1a) bekezdéssel egészül ki:

„(1a) Elektronikus formában kiadott halfogásra jogosító okmányok esetében a halfogásra irányuló tevékenység jogosultságának igazolását az érintett személy a horgászhelyen és a horgászat teljes ideje alatt - az (1) bekezdésben foglaltaktól eltérően - informatikai eszközén keresztül köteles biztosítani."

(3)    A Hhvtv. 45. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(2) A halfogásra jogosító okmányok csak arcképes személyazonosító okmánnyal együttesen jogosítják az okmányok birtokosát halfogásra."

  1. 116.      § (1) A Hhvtv. 46. § (4) bekezdés g) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(Halgazdálkodási vízterületen tiltott halfogási eszköznek és módnak minősül)

„g) hurokvető halászati módszer alkalmazása; sorhoroggal, csapóhoroggal történő vagy rugó elven működő önakasztós halfogási módszer alkalmazása,"

(2) A Hhvtv. 46. § (7b) bekezdés d) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[A (7) bekezdés szerinti nyilvántartás tartalmazza:]

„d) az egyenáramú elektromos eszköz minősítési-üzembehelyezési vizsgájának helyét és időpontját;"

  1. 117.      § A Hhvtv. 47. § (5) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(5) A horgászszövetség által - az e törvény végrehajtására kiadott rendeletben meghatározott módon - kialakított, a halgazdálkodási hatóság által jóváhagyott országos versenyszabályzatok alapján tartott sportesemény a 16. §

(1)    bekezdésében foglalt engedély hiányában is megtartható. A sporteseményt annak megtartása előtt 8 nappal be kell jelenteni a halgazdálkodási hatóságnál és a horgászszövetségnél."

  1. § (1) A Hhvtv. 49. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) A halgazdálkodásra jogosult köteles 5 évre szóló halgazdálkodási tervet készíteni minden olyan nyilvántartott halgazdálkodási vízterületre, amelyre nézve területi jegyet ad ki, vagy amelyen horgászati célú haltermelést végez. A halgazdálkodási tervet a halgazdálkodási hatóság hagyja jóvá."

(2)    A Hhvtv. 49. § (3) bekezdés d) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(A halgazdálkodási terv tartalmazza)

„d) az évenkénti haltelepítés tervezett minimális mennyiségére vonatkozó adatokat, halfaj és korosztály szerinti megosztásban,"

(3)    A Hhvtv. 49. §-a a következő (4) bekezdéssel egészül ki:

„(4) Halgazdálkodási tevékenység csak a halgazdálkodási hatóság által jóváhagyott halgazdálkodási terv alapján, a halgazdálkodásra jogosult által folytatható."

  1. § (1) A Hhvtv. 52. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) A halgazdálkodásra jogosult - e törvény végrehajtására kiadott rendeletben meghatározottak szerint - minden tervezett haltelepítését köteles a telepítés napját megelőzően legalább 3 nappal megelőzően bejelenteni a halgazdálkodási hatóságnak, valamint a horgászszövetségnek, majd a ténylegesen kihelyezett halmennyiségekről a telepítés napját követő 8 napon belül a telepítést megelőző bejelentéssel megegyező formában és módon realizációs bejelentésben köteles beszámolni."

(2) A Hhvtv. 52. §-a a következő (2a) bekezdéssel egészül ki.

„(2a) A horgászszövetség a tagjának vagy a horgászati célú halgazdálkodást folytató tagszervezete tagjának minősülő horgászszervezetek esetében a haltelepítéseket a helyszínen ellenőrizheti, a dokumentumokba betekinthet, amelynek szabályait belső szabályzatban kell meghatározni."

  1. § A Hhvtv. 53. § (1) és (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) A halgazdálkodási hatóság a halászati engedéllyel, a horgászszövetség az állami horgászjeggyel, az állami halászjeggyel, valamint a turista állami horgászjeggyel rendelkezők számára az engedéllyel vagy jeggyel azonos sorszámú fogási naplót ad ki.

(2) A halászati engedéllyel, az állami halászjeggyel, az állami horgászjeggyel, a turista állami horgászjeggyel rendelkező személy a kifogott halmennyiségről fogási naplót köteles vezetni és évente egyszer leadni. A leadott fogási naplók összesítő rovatában szereplő zsákmányadatokat nyilvántartott halgazdálkodási vízterületenként összesítik a leadási helyen. A halgazdálkodási hatóság látja el halász fogási naplóval a halászati engedélyt kérelmezőket, akiknek a fogási naplójukat a halgazdálkodásra jogosultnál kell leadniuk. Az állami halászjegyet, állami horgászjegyet és a turista állami horgászjegyet kibocsátó horgászszövetség, illetve a horgászszervezeti forgalmazók látják el az állami halászjeggyel, az állami horgászjeggyel és a turista állami horgászjeggyel rendelkezőket fogási naplóval, amelyet az e törvény végrehajtására kiadott rendeletben foglaltak szerint kell leadni."

  1. § (1) A Hhvtv. 54. § (4) bekezdés b) és c) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(Az Adattár működtetése céljából:)

„b) a horgászszövetség és a halgazdálkodásra jogosult horgászszervezetek a leadott fogási naplók nyilvántartott halgazdálkodási vízterületenkénti és azon belül halfaj és horgásznapok szerinti összesített adatai, és

c)    a horgászszövetség és a halgazdálkodásra jogosult horgászszervezetek a leadott állami halászjegyes fogási naplók, a halgazdálkodási hatóság pedig a leadott halászati engedélyes fogási naplók nyilvántartott halgazdálkodási vízterületenkénti és azon belül halfaj szerinti összesített adatai"

(tekintetében adatot szolgáltat.)

(2) A Hhvtv. 54. § (6) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(6) Az Adattár adataihoz közvetlen hozzáféréssel rendelkezik

a)   az Adattár működtetésére kijelölt szerv az adatok teljes köre,

b)    a halgazdálkodási hatóság az adatok teljes köre,

c)    a horgászszövetség a közfeladat-ellátását érintő adatok, és

d)    a halgazdálkodásra jogosult a gazdálkodása alatt lévő nyilvántartott halgazdálkodási vízterületre vonatkozó adatok

tekintetében."

(1)    A Hhvtv. 56. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) A halgazdálkodásra jogosult köteles a nyilvántartott halgazdálkodási vízterület halállományát és élőhelyét őrizni vagy őrzéséről - hivatásos vagy társadalmi halőr útján - gondoskodni. Hivatásos halőr halastavon is foglalkoztatható. Hivatásos halőrt a halgazdálkodásra jogosult megbízása alapján a horgászszövetség, valamint több halgazdálkodásra jogosult közösen is foglalkoztathat. A hivatásos halőr feladatainak ellátásával a mezei őrszolgálat is megbízható"

(2)    A Hhvtv. 56. §-a a következő (1a) bekezdéssel egészül ki:

„(1a) A horgászszövetség vagy annak halgazdálkodásra jogosultnak minősülő tagszervezete által foglalkoztatott hivatásos halőr illetékessége a megbízó szervezet által hasznosított valamennyi nyilvántartott halgazdálkodási vízterületre kiterjed"

(3)    A Hhvtv. 56. § (4) és (5) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(4) A halőrzés módját, továbbá a hivatásos halőr foglalkoztatását vagy annak megszűnését a horgászszövetség, illetve a halgazdálkodásra jogosult köteles a halgazdálkodási hatóságnál nyilvántartásba vétel, illetve nyilvántartásból való törlés céljából haladéktalanul bejelenteni.

(5)    A hivatásos halőr működési területét a megbízó határozza meg, amelyet köteles a halgazdálkodási hatóság felé bejelenteni. A hivatásos halőr jogosult a működési területén kívüli nem nyilvántartott halgazdálkodási vízterületen is eljárni"

(4)    A Hhvtv. 56. § (7) bekezdés a) és b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(Az egyes rendészeti feladatokat ellátó személyek tevékenységéről, valamint egyes törvényeknek az iskolakerülés elleni fellépést biztosító módosításáról szóló törvény szerint alkalmazott halászati őr az ott meghatározott intézkedések és kényszerítő eszközök alkalmazásán túl a halgazdálkodási vízterületen és annak partján jogosult:)

„a) azt a személyt, aki halgazdálkodási vízterületen, haltermelési létesítményen, vagy azok partján halászik, horgászik, halfogásra alkalmas állapotban lévő halászeszközzel vagy horgászkészséggel tartózkodik, illetve egyéb, hal fogására irányuló tevékenységet végez, vagy ahhoz előkészül, valamint más hasznos víziállatot gyűjt, a személyazonosságot igazoló és a halfogásra jogosító okmányok bemutatására felszólítani,

b)    a halászó, horgászó személyt a birtokában lévő hal kifogására való jogosultságának igazolására felszólítani, a jogosultság hiányában kifogott, illetve birtokolt halat a vízbe kíméletesen visszahelyeztetni, az élettelen halat elismervény ellenében visszatartani"

(5)    A Hhvtv. 56. § (7) bekezdés f) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(Az egyes rendészeti feladatokat ellátó személyek tevékenységéről, valamint egyes törvényeknek az iskolakerülés elleni fellépést biztosító módosításáról szóló törvény szerint alkalmazott halászati őr az ott meghatározott intézkedések és kényszerítő eszközök alkalmazásán túl a halgazdálkodási vízterületen és annak partján jogosult:)

„f) az e törvény végrehajtására kiadott rendeletben, illetve a helyi horgászrendben foglaltnál nagyobb testhosszúságú, a vízpartról élve elszállítani megkísérelt halat abba a nyilvántartott halgazdálkodási vízterületbe visszaengedni, amelyből a halat kifogták, vagy e lehetőség hiányában elismervény ellenében elvenni és gyorsan, kíméletesen leölni."

(6)    A Hhvtv. 56. §-a a következő (7c) bekezdéssel egészül ki:

„(7c) A hivatásos halőr feladatteljesítése során az árvízvédelmi töltést - beleértve a forgalomtól elzárt területeket is - engedély nélkül használhatja."

123. §     (1)   A Hhvtv. 61. § (2) bekezdés e) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(A halgazdálkodási hatóság hatósági feladatainak ellátása során)

„e) a halgazdálkodás állapotáról megfigyelést végezhet;"

(2)    A Hhvtv. 61. § (2) bekezdés h) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(A halgazdálkodási hatóság hatósági feladatainak ellátása során)

„h) jogosulatlan vagy nem megengedett módon való halászat, horgászat esetén a kifogott vagy a nem jogszerűen birtokolt halat, más hasznos víziállatot, valamint a kifogáshoz használt eszközt - elismervény ellenében - visszatarthatja;"

(3)    A Hhvtv. 61. §-a a következő (4)-(6) bekezdéssel egészül ki:

„(4) A halgazdálkodási hatóság a halkereskedelemmel, haltermékekkel összefüggő dokumentumokban, számlákon szereplő adatok, valamint a hal és haltermék nyomon-követhetőségének ellenőrzéséhez a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól adatokat kérhet.

 

(5)     A (4) bekezdés szerinti adatszolgáltatás kiterjed - az e törvény végrehajtására kiadott jogszabályban meghatározott adatokon túlmenően - a hal vagy halterméket forgalmazó, előállító jogi személy vagy egyéni vállalkozó adószámára, természetes személy esetén annak természetes személyazonosító adataira, az adatszolgáltató által alkalmazott nyilvántartási számára is.

(6)    Az átvett adatokat a halgazdálkodási hatóság ellenőrzés céljából 5 évig kezelheti"

124. §            A Hhvtv. a 62/B. §-t követően a következő 19/B. alcímmel egészül ki:

„19/B. A horgászszövetség egyes állami feladatok, mint közfeladatok ellátására történő kijelölése

62/C. § (1) A horgászszövetség e törvény egyéb rendelkezéseiben meghatározott feladatok közfeladatként való ellátása mellett

a)    az általa vagy a tagjának, vagy tagszervezete tagjának minősülő horgászszervezetek által haszonbérelt, illetve horgászati célú halgazdálkodásra vagy horgászati célú haltermelésre hasznosított állami, vagy a többségi állami tulajdonú, nyilvántartott halgazdálkodási vízterületeken (e § alkalmazásában a továbbiakban: vízterületek) a (2) és

(3) bekezdésben, valamint

b)    a horgászokra, a rekreációs halászokra, valamint a tagjának vagy tagszervezete tagjának minősülő horgászszervezetekre kiterjedően a (4) bekezdésben

meghatározott közfeladatokat látja el.

(2)    A vízterületek halállományának, életközösségének fenntartása és védelme érdekében előírt feladatok:

a)    az őshonos halfajok állományi védelmének elősegítése,

b)     a nem fogható vagy veszélyeztetett, hasznosítható őshonos halfajok és vad típusú fajták szaporításának támogatása,

c)     az eltűnt őshonos halfajok és vad típusú fajták, halállományok szükség és lehetőség szerinti visszatelepítése,

d)     halpusztulás esetén a vízterületre jellemző őshonos fajok, fajták visszatelepítésének támogatása,

e)     a halgazdálkodási hasznosítás keretében végrehajtott haltelepítések halegészségügyi biztonság és minőség szerinti ösztönzése,

f)      a víztest kiszáradásának veszélye esetén az őshonos halfajok és más hasznos víziállatok mentésének elvégzése,

g)     az őshonos halállományt veszélyeztető, idegenhonos invazív halfajok és halfogyasztó gerinces állatfajok gyérítése, riasztása.

(3)    A hal élőhelyének védelme, a hal természetes táplálékszerzésének és szaporodásának elősegítése érdekében előírt feladatok:

a)    természetes ívóhelyek, vermelőhelyek nyilvántartása, megőrzése, rekonstrukciója,

b)    új ívó- és vermelőhelyek kialakítása,

c)     természetes partszakaszok megőrzése, helyreállítása,

d)     halgazdálkodási kíméleti területek kialakítása.

(4)    A horgászat és horgászturizmus, valamint rekreációs célú halászat fejlesztése érdekében előírt feladatok:

a)    a horgásznyilvántartás biztosítása, a nyilvántartásba vételt, valamint a horgászegyesületi tagságot igazoló Magyar Horgászkártya kiadása,

b)    a rekreációs halásznyilvántartás biztosítása,

c)     a gyermek és ifjúsági horgászok oktatásának, nevelésének, a szervezett horgásztáborok, iskolai és horgászszervezeti horgászati szakkörök működtetésének koordinációja,

d)     a horgászsport versenyek általános szabályozása,

e)     a halgazdálkodási jogosultak által ellátott halőrzés fejlesztése, a tevékenység összehangolása, minőségének fejlesztése,

f)      a horgászati és horgászturisztikai szolgáltatások értékelési, minőségbiztosítási rendszerének kidolgozása és üzemeltetése,

g)     a nyilvántartott halgazdálkodási vízterületeket érintő horgászturisztikai fejlesztési igények, lehetőségek felkutatása, azok összehangolása.

(5)     A horgászszövetség a (2)-(3) bekezdésben meghatározott feladatokat az adott vízterület vonatkozásában a halgazdálkodásra jogosult hozzájárulása alapján végezheti.

(6)    A horgászszövetség közfeladat-ellátására vonatkozóan a miniszterrel közfeladat-ellátási szerződést kell kötni"

(1)         A Hhvtv. 63. § (1) és (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) A halgazdálkodásból származó bevétel

a)     az állami és a turista állami horgászjegy díja,

b)     az állami halászjegy díja,

c)      a halgazdálkodási haszonbérleti, valamint vagyonkezelési díj,

d)     a fogási napló díja,

e)     a fogási tanúsítvány díja,

f)       a pályázati regisztrációs díj.

(2)     Az (1) bekezdés c) és f) pontja szerinti bevétel központosított bevétel"

(2)         A Hhvtv. 63. §-a a következő (2a) bekezdéssel egészül ki:

„(2a) Az (1) bekezdés a), b) és d) pontja szerinti bevétel a horgászszövetség működési bevétele, mint a horgászszövetség közfeladatai ellátásának pénzügyi fedezetét biztosító bevétel"

(3)         A Hhvtv. 63. § (3) bekezdés a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(A központi költségvetésről szóló törvényben, az állami halgazdálkodási feladatok támogatására évente meghatározott forrást a miniszter a következőkre fordítja:)

„a) halpusztulások megelőzése, halpusztulások okainak felderítése és a halpusztulások okozta károk elhárítása, továbbá halpusztulás esetén őshonos fajok, fajták visszatelepítésének támogatása,"

(4)         A Hhvtv. 63. § (3) bekezdése a következő y) ponttal egészül ki:

(A központi költségvetésről szóló törvényben, az állami halgazdálkodási feladatok támogatására évente meghatározott forrást a miniszter a következőkre fordítja:)

„y) horgászattal, halgazdálkodással kapcsolatos ismeretterjesztés, tudatformálás támogatása."

(5)         A Hhvtv. 63. § (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(4) Az (1) bekezdés e) pontja szerinti bevétel a halgazdálkodási hatóság bevétele, amelyet a halgazdálkodási nyilvántartások karbantartására, fejlesztésére fordít."

(6)         A Hhvtv. 63. §-a a következő (5) bekezdéssel egészül ki:

„(5) A horgászszövetség a (2a) bekezdésben meghatározott bevételét kizárólag a következőkre fordíthatja:

a)     a közfeladatai ellátását érintő nyilvántartott halgazdálkodási vízterületeken és vízpartokon a halgazdálkodásra jogosult horgászszervezetek esetében

aa)    halpusztulás esetén őshonos fajok, fajták visszatelepítésének támogatása,

ab)    őshonos halállományt veszélyeztető, tájidegen vagy invazív halfajok és halfogyasztó gerinces állatfajok gyérítése, riasztása, az ökológiai célú, szelektív halászat országos, készenléti jellegű biztosítása,

ac)    védett vagy veszélyeztetett hasznosítható őshonos halfajok szaporítása, visszatelepítése,

ad)    természetes ívóhelyek, vermelőhelyek megőrzése, rekonstrukciója,

ae)    új ívó- és vermelőhelyek kialakítása,

af)     természetes partszakaszok megőrzése, helyreállítása,

ag)    halgazdálkodási kíméleti területek kialakítása,

ah)    halőrzés támogatása, fejlesztése,

ai)     halgazdálkodási vízterület és a vízpart természeti környezetének, állami, vagy horgászszervezeti tulajdonban álló, illetve horgászszervezet által hasznosított épített környezetének, infrastruktúrájának és szolgáltatásainak fenntartási támogatása, fejlesztése,

aj)     horgászati célú halgazdálkodási szaktanácsadás igénybevételének támogatása,

ak)    halgazdálkodási és halvédelmi kutatások és kutatás-fejlesztések támogatása

b)     központi ügyvitele, valamint a tagjának vagy tagszervezete tagjának minősülő horgászszervezetek esetében

ba)    országos horgászutánpótlás-nevelési és oktatási program fenntartása és fejlesztése, ennek keretében horgászati szakkörök és horgásztáborok szervezése, támogatása,

bb)    a horgászat és a halak megismertetése, népszerűsítése érdekében tartandó rendezvények támogatása,

bc)    a magyar halételek és halfogyasztás népszerűsítése, az étkezési célú halfeldolgozás helyes technikájának megismertetése érdekében tartott rendezvények és a tudatformálás támogatása,

bd)    a horgász versenysport koordinációs és országos sportági szakszövetségi feladatainak ellátása, a szervezett horgászversenyek támogatása,

be)    horgászati és halgazdálkodási tárgyú kiadványok, iskolai és horgászszervezeti horgászati képzési segédanyagok, vizsgaanyagok kiadásának, elkészítésének támogatása,

bf)     halat, horgászatot ábrázoló művészeti alkotások létrehozásának támogatása,

bg)    halat, horgászatot bemutató gyűjtemények, létesítmények létrehozásának támogatása,

bh)    az egységes horgászinformatika és ügyvitel kialakításának, a Magyar Horgászkártya, az állami horgászjegy, a turista állami horgászjegy, az állami halászjegy kiadásának, valamint a horgásznyilvántartásba-vétel és az állami horgászvizsga lebonyolításának támogatása,

c)    a közfeladat-ellátási szerződésben meghatározott egyéb feladatok ellátása."

  1. 126.     §        A Hhvtv. 63/A. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

„63/A. § A halgazdálkodási hatóság a 63. § (1) bekezdés e) pontja szerinti díjbevételéről és annak a 63. §

(4)    bekezdésében meghatározott felhasználásáról a tárgyévet követő év június 30-ig a miniszter részére részletes szakmai és költségvetési beszámolót készít."

  1. 127.     §         A Hhvtv. 20. alcíme a következő 63/B. §-sal egészül ki:

„63/B. § A horgászszövetség a 63. § (1) bekezdés a), b) és d) pontja szerinti bevételéről és annak a 63. §

(5)    bekezdésében meghatározott felhasználásáról a tárgyévet követő év június 30-ig a miniszter részére részletes szakmai és költségvetési beszámolót készít."

  1. 128.     §         A Hhvtv. 65/A. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

„65/A. § A halgazdálkodási hatósági eljárás keretében elkobzott, ideiglenesen visszatartott vagy tulajdonosa által hátrahagyott horgászkészséget, halászeszközt, egyéb eszközt - ha az erről szóló döntés véglegessé válásának vagy a hátrahagyott eszköz elkobzásának, ideiglenes visszatartásának vagy megtalálásának időpontjától számított hat hónapon belül nem jelentkezik érte tulajdonosa - a halgazdálkodási hatóság köteles hasznosításra felajánlani az eljárásban érintett halgazdálkodásra jogosult részére, valamint a felajánlás elfogadása hiányában jogosult megsemmisíttetni vagy a tulajdonos nevében és helyett rendelkezni vele."

  1. 129.     § (1) A Hhvtv. 66. § (1) bekezdés a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(A halgazdálkodási hatóság halgazdálkodási bírságot szab ki a halgazdálkodásra jogosulttal szemben, ha)

„a) a halgazdálkodási terv benyújtására vonatkozó, vagy a halgazdálkodási terv szerinti kötelezettségének a halgazdálkodási hatóság figyelmeztetést tartalmazó döntésében történő felhívás ellenére nem tesz eleget;"

(2)    A Hhvtv. 66. § (1) bekezdés c) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(A halgazdálkodási hatóság halgazdálkodási bírságot szab ki a halgazdálkodásra jogosulttal szemben, ha)

„c) a halgazdálkodási hatóság hozzájárulása nélkül olyan fajú vagy korosztályú halat telepít, amelyet jogszabály tilt vagy a halgazdálkodási terv nem tartalmaz, vagy ha az 52. § (3) bekezdésben foglalt valamely intézkedésre sor került;"

(3)    A Hhvtv. 66. § (1) bekezdés e) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(A halgazdálkodási hatóság halgazdálkodási bírságot szab ki a halgazdálkodásra jogosulttal szemben, ha)

„e) nyilvántartási és adatszolgáltatási kötelezettségének hiánypótló felszólításra sem tesz eleget;"

(4)    A Hhvtv. 66. § (3) és (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:

„(3) A (2) bekezdés alkalmazásában jelentős mértékűnek minősül az akadályozás, ha a halőrzéssel, a haltelepítéssel, a halállomány védelmével kapcsolatos feladatok ellátását akadályozza, illetve az arra egyébként jogosult személy horgászatát akadályozza.

(4)    A halgazdálkodási hatóság halgazdálkodási bírságot szab ki arra a halgazdálkodásra nem jogosult természetes vagy jogi személyre, aki halgazdálkodási vízterületen halgazdálkodási tevékenységet folytat, ideértve különösen a horgászat lehetővé tételét állami horgászjegy és horgász fogási napló vagy turista állami horgászjegy és fogási napló nélkül, továbbá a jogosulatlan haltelepítést."

(5)    A Hhvtv. 66. §-a a következő (5) bekezdéssel egészül ki:

„(5) A halgazdálkodási bírság legkisebb összege ötvenezer forint, legmagasabb összege ötmillió forint."

  1. 130.     § (1) A Hhvtv. 67. § (1) bekezdése a következő r)-v) ponttal egészül ki:

(A halgazdálkodási hatóság halvédelmi bírságot szab ki)

„r) a halgazdálkodási hatóság által jóváhagyott hatályos halgazdálkodási tervben meghatározott - az adott halgazdálkodási vízterület specifikus adottságainak megfelelően kialakított - helyi horgászrendi előírásokat megsértő,

s)   nem nyilvántartott halgazdálkodási vízterületbe halat telepítő,

t)       a 34. §-ban foglalt kötelezettséget megszegő,

 

u)      nem nyilvántartott halgazdálkodási vízterületre területi jegyet kiadó, ott horgászatot engedélyező, vagy onnan térítés nélkül vagy térítésért őshonos halfaj elvitelét engedélyező,

v)     a 21. § (1a) bekezdésében meghatározott tilalmat megszegő"

(személlyel szemben.)

(2) A Hhvtv. 67. §-a a következő (6) és (7) bekezdéssel egészül ki:

„(6) A halgazdálkodási hatóság az általa kiszabott halvédelmi bírság fizetési kötelezettségének teljesítése érdekében a halvédelmi bírság megfizetésére kötelezett részére fizetési halasztást vagy részletekben történő teljesítést (a továbbiakban együtt: fizetési könnyítés) engedélyezhet, amennyiben a kötelezett a teljesítési határidő lejárta előtt fizetési könnyítést kérelmez, továbbá a fizetési nehézség a kérelmezőnek nem róható fel, vagy annak elkerülése érdekében úgy járt el, ahogy az az adott helyzetben tőle elvárható.

(7)    A fizetési kedvezményről szóló döntéssel szemben közigazgatási per kezdeményezhető."

(1)    A Hhvtv. 72. § (1) bekezdésének 3. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(Felhatalmazást kap a miniszter, hogy rendeletben határozza meg)

„3. az állami halászvizsgára és az állami horgászvizsgára vonatkozó részletes előírásokat, a vizsgáztatásban való közreműködés szabályait, az állami halászvizsga vizsgadíjának mértékét és megfizetésének módját, az állami horgászvizsga és az állami halászvizsga letétele alóli mentesítés feltételeit, valamint a halászati engedély kiváltásához szükséges vizsga és képzettség követelményeit;"

(2)    A Hhvtv. 72. § (1) bekezdése a következő 11. ponttal egészül ki:

(Felhatalmazást kap a miniszter, hogy rendeletben határozza meg)

„11. a bemutatási célú horgászat részletes szabályait;"

(3)    A Hhvtv. 72. § (1) bekezdés 21. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(Felhatalmazást kap a miniszter, hogy rendeletben határozza meg)

„21. a horgászszövetség és a halgazdálkodásra jogosult által kötelezően végzendő halgazdálkodási tevékenységek körét;"

(4)    A Hhvtv. 72. § (1) bekezdés 24. és 25. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(Felhatalmazást kap a miniszter, hogy rendeletben határozza meg)

„24. a horgászszövetség és a halgazdálkodásra jogosult által a halgazdálkodási hatóságnak évente kötelezően benyújtandó, a horgászfogásokról és a rekreációs célú halászat fogásairól készített jelentés formai és tartalmi követelményeit;

  1. a veszélyeztetett őshonos halállományok mentésének részletes szabályait és a felmerült költségek viselésére vonatkozó rendelkezéseket;"

(5)    A Hhvtv. 72. § (1) bekezdés 28. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(Felhatalmazást kap a miniszter, hogy rendeletben határozza meg)

„28. a halgazdálkodásra jogosult által évente kötelezően elkészítendő halászatra vonatkozó fogási jelentés tartalmi elemeit;"

(6)    A Hhvtv. 72. § (1) bekezdés 31. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(Felhatalmazást kap a miniszter, hogy rendeletben határozza meg)

„31. a halgazdálkodási hatóság vagy a horgászszövetség által elvégeztetett halállománymentésre vonatkozó szabályokat;"

(7)    A Hhvtv. 72. § (1) bekezdése a következő 32. ponttal egészül ki:

(Felhatalmazást kap a miniszter, hogy rendeletben határozza meg)

„32. a horgásznyilvántartásba-vételre, valamint a Magyar Horgászkártya tartalmára, igénylésére, díjára és érvényességére vonatkozó szabályokat;"

132. §             A Hhvtv.

a)           14. § (3) és (5) bekezdésében, valamint a 72. § (1) bekezdésének 12. pontjában a „haltermelő létesítménybe" szövegrész helyébe a „haltermelési létesítménybe" szövegrész,

b)           14. § (2) bekezdésében a „Haltermelő létesítménybe" szövegrész helyébe a „Haltermelési létesítménybe" szövegrész,

c)           17. §-ban a „hatósági határozatban" szövegrész helyébe a „hatósági határozatban, továbbá a helyi horgászrendben",

d)          18. § (2) és (3) bekezdésében a „halpusztulás" szövegrész helyébe a „hal- vagy más hasznos víziállat pusztulása",

e)          18. § (3) bekezdésében a „halpusztulásért" szövegrész helyébe a „hal- vagy más hasznos víziállat pusztulásáért",

f)            20. § (1a) bekezdésében a „haltermelő létesítményben" szövegrész helyébe a „haltermelési létesítményben",

g)          22. § (4) bekezdésének e) pontjában a „halászati őrzést" szövegrész helyébe a „halőrzést",

h)          36. § (1) bekezdésében a „tevékenységeket - ha e tevékenységek más módon csak aránytalanul nehezebben vagy nagyobb költséggel végezhetőek - tűrni, illetve lehetővé tenni" szövegrész helyébe a „tevékenységeket - beleértve a területi jeggyel történő horgászati tevékenységet is -, amennyiben e tevékenységek más módon csak aránytalanul nehezebben vagy nagyobb költséggel végezhetőek, tűrni, illetve lehetővé tenni",

i)            44. § (5) bekezdésében, 56. § (2), (2a), (7)-(7b), (9) bekezdésében, 56/A. § (1)-(3) bekezdésében, 57. §

(4)     bekezdésének b) pontjában és c) pontjának ca) alpontjában, valamint 72. § (1) bekezdésének 19. pontjában a „halászati őr" szövegrész helyébe a „hivatásos halőr",

j)            49. § (3) bekezdésének h) pontjában, 54. § (3) bekezdésének b) pontjában, 56. § (8) bekezdésében, 56. § (11) bekezdésében, 66. § (1) bekezdésének g) pontjában, 68. § (1a) bekezdésének h) pontjában, valamint 72. § (2) bekezdésének 19. pontjában a „halászati őrök" szövegrész helyébe a „hivatásos halőrök",

k)           49/A. § (1) bekezdésében a „halászati őrzését" szövegrész helyébe a „halőrzését",

l)            17. alcímében, 56. § (2) bekezdésében, 57. § (1) bekezdésében, valamint 63. § (3) bekezdésének h) pontjában a „halászati őrzés" szövegrész helyébe a „halőrzés",

m)         56. § (2) és (2a) bekezdésében, valamint 57. § (2) bekezdésének a) pontjában és (2a) bekezdésében a „halászati őri" szövegrész helyébe a „hivatásos halőri",

n)          56. § (3) bekezdésében, valamint 57. § (4) bekezdésének b) pontjában a „halászati őrnek" szövegrész helyébe a „hivatásos halőrnek",

  • o)          56. § (6) bekezdésében az „Állami alkalmazásban álló halászati őr" szövegrész helyébe az „Állami halőr",

p)          56. § (9) bekezdésében az „A halászati őrökről" szövegrész helyébe az „Az állami halőrökről, hivatásos halőrökről", az „a halászati őr" szövegrész helyébe az „az állami halőr, a hivatásos halőr",

q)          56. § (13) és (14) bekezdésében az „állami halászati őr" szövegrész helyébe az „állami halőr" szöveg lép.

  1. 133.      §        Hatályát veszti a Hhvtv.

a)          40. § (6) bekezdése;

b)          43. § (6) bekezdése;

c)           56. § (2) bekezdésében, valamint 57. § (2) bekezdés a) pontjában a „működési helye szerinti" szövegrész;

d)          63. § (3) bekezdés k)-m) pontja;

e)          72. § (1) bekezdés 26. pontja.

 

17. Záró rendelkezések

  1. 136.      § (1) Ez a törvény - a (2) és (3) bekezdésben foglalt kivétellel - 2018. december 31-én lép hatályba.

(2)     Az 52. §, a 129. § és a 130. § 2019. január 15-én lép hatályba.

(3)     A 25. §, valamint az 1. melléklet 8. pontja 2021. január 1-jén lép hatályba.

  1. 137.      §        E törvény 103-107. §-a, valamint 132. § g) pontja az Alaptörvény 38. cikk (1) bekezdése alapján sarkalatosnak minősül

 

 

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 1
Tegnapi: 17
Heti: 1
Havi: 923
Össz.: 62 747

Látogatottság növelés
Oldal: Halgazdálkodási tv. módosítása
Községi Horgászegyesület Győrladamér - © 2008 - 2024 - gyorladamerhorgaszat.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen weboldal szerkesztő mindig ingyenes. A weboldal itt: Ingyen weboldal

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »